Jakie jest działanie ekstraktu z aceroli?

​Ekstrakt z aceroli to kolejny innowacyjny suplement diety, który podbił serca miłośników dbania o zdrowie i urodę. Mało tego, jest on polecany przez lekarzy i dietetyków jako jedno z lepiej przyswajalnych źródeł lewoskrętnego kwasu askrobiowego. Cały czas panuje błędne przekonanie o tym, że to cytryna jest owocem zawierającym największe ilości witaminy C. Jak się jednak okazuje, nie jest to prawdą. Acerola, a co za tym idzie także zawiera największe ilości witaminy C spośród wszystkich produktów żywnościowych.

Jego stosowanie jest szczególnie przydatne jesienią oraz zimą, czyli w okresie w jakim niezwykle złapać przeziębienie, czy grypę. Ekstrakt z aceroli pomaga wzmocnić odporność organizmu, jest również bardzo skutecznym przeciwutleniaczem wpływającym pozytywnie na funkcjonowanie naszego układu krążenia. Pomaga on w zapobieganiu miażdżycy oraz udaru mózgu. Warto więc podawać go zarówno dzieciom, dorosłym, jak i osobom w podeszłym wieku.

Co prawda niedobory witaminy C nie są zbyt dotkliwe, jednak warto je uzupełniać.  Nie będziesz już dłużej odczuwał przemęczenia, bólu stawów, mięśni i braku apetytu. Ekstrakt należy podawać w ilościach podawanych na opakowaniu. Co prawda jest substancja całkowicie bezpieczna dla naszego organizmu, a przedawkowanie witaminy C, może doprowadzić co najwyżej do nudności i bólów brzucha - to jednak nie warto i w tym przypadku ryzykować.

Powiązane artykuły