Jak uzupełnić braki w uzębieniu?

W przypadku konieczności wykonania uzupełnienia ubytków zębowych niezbędne jest wykorzystanie sztucznych zębów. Jednocześnie poszczególne metody stosowane przy redukowaniu ubytków zapewniają nieco inne walory zarówno w zakresie estetyki wyglądu zapewnianego pacjentowi a także jakości takiej metody, która przekłada się na trwałość a także komfort dla pacjenta. W przypadku decydowaniu się na metody implantologiczne jest to doskonałe rozwiązanie choćby dla osób młodych, które utraciły zęby w wyniku wypadków. Wysokiej jakości  implanty zębów mogą być idealnie dopasowane do wyglądu naturalnych zębów. W ten sposób pacjent może korzystać ze sztucznych zębów, które nadal są estetyczne i nie zmieniają znacznie wyglądu. Wybór implantów bardzo często związany jest właśnie z możliwością uzyskania estetycznego wyglądu, co bywa ważne również u osób w średnim wieku, ale nadal aktywnych, choćby na polu zawodowym. Metoda implantologiczna jest również coraz mniej bolesna/

Jednocześnie obecnie implanty zębów mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów. Poszczególne materiały, jak ze stopami tytanu pozwalają na zapewnienie nieco innej trwałości, czy też na lepsze wprowadzenie się przeszczepu po zabiegu. Jednocześnie poszczególne materiały mają również nieco inne możliwości zapewniania dopasowania kolorystki, którą mają zęby sztuczne do kolorystyki naturalnych zębów, co wpływa na wygląd uśmiechu danego pacjenta, a więc również ogólny wygląd.

Materiały stosowane obecnie do wykonania implantów pozwalają między innymi na uzyskanie między innymi braku świecenia materiału przy zmianie oświetlenia. Pozwala to na wykonanie implantu, który w niemal każdych warunkach zachowuje się a jednocześnie wygląda jak ząb naturalny.

Powiązane artykuły