Nadmiar kofeiny może prowadzić do chorób

Nadwyżka kofeiny, jak również innych „używek” nigdy nie jest odpowiednia, choć tak naprawdę zdania ludzi są podzielone na temat tego, że kawa jest używką tak jak papierosy, alkohol lub dragi. Jest to napój, głównie podawany na gorąco taki jak herbata, która również zawiera jedną z odmian kofeiny – teinę, działającą w bardzo podobny sposób jak kofeina. Czy herbata jest nazywana używką? Raczej Nie.

Umiar w jedzeniu i piciu, jak również spożywaniu „używek” jest bardzo mile widziany zarówno przez lekarzy rodzinnych i specjalistów, dietetyków, diabetologów, jak również osób zajmujących się badaniem czynników wpływających na powstawanie chorób u młodych oraz starszych osób. Przyczyny są bardzo jasne, nie tylko chemia w produktach spożywczych, brak umiaru w jedzeniu, spożywaniu tłustych, wysokokalorycznych rzeczy, jak również palenie papierosów, picie alkoholu, i picie ponadprzeciętną ilość kawy może doprowadzić do wielu chorób, co wiąże się z przedwczesną śmiercią, albo bardzo ciężkim żywotem. Nadwaga i otyłość może doprowadzić do chorób serca, nadciśnienia, zwyrodnień stawów i kręgosłupa, do cukrzycy, jak również zatorów żylnych.

Nadmiar konsumowania kawy, drinków energetycznych, napoi gazowanych zawierających guaranę, dodatkowo czekolady, coca-coli, kakaa, i herbaty może spowodować chwilowe silne wymioty i biegunki wiążące się z zatruciem organizmu. Oprócz tego może nasilić się niepokój i lęk, nadpobudliwość psycho - ruchowa, czy też znużenie. Kofeina powinna być tak samo uważnie dawkowana, jak inne wspomagacze, czy „środki odurzające”, albo niezdrowe jedzenie. Ponieważ ma również wpływ na serce, mózg, układ krwionośny. Powinniśmy uważać, w jakich dawkach ją przyswajamy każdego dnia.

Powiązane artykuły